Kızlık zarı Cerrahisi, Kızlık Zarı Dikimi İzmir

Kızlık zarı Cerrahisi Hymenoplasty, Kızlık Zarı Dikimi, Bekaret Zarı Tamiri -Kızlık Zarı Tamiri (Bozulmuş Kızlık Zarının Yeniden Tamiri)

Online Randevu

Kliniğimizden Randevu Alabilir veya Doktolarımıza Soru Sorabilirsiniz.

MERKEZLERİMİZ

Ege Jinekoloji Ankara, İstanbul ve İzmir’ deki merkezlerinde alanında uzman doktorlarımız aracılığıyla sizlere hizmet vermektedir. Adres ve iletişim bilgilerimize buradan ulaşabilir siniz.

Daha Fazla Oku

Açılış Saatleri

Sitemizde genital estetik, kadın hastalıkları, jinekoloji, cinsel sağlık vb. cevaplar bulabilirsiniz. Kliniğimize gelmek isterseniz ;

  • P.tesi - Cuma
    9.00 - 18:30
  • Cumartesi
    9.00 - 18:30
  • Pazar
    --.-- - --.--

7/24 İLETİŞİM

İzmir Bölgesi için Tel :0232 422 48 00 veya Gsm: 0530 388 38 63 hatlarımızdan İstanbul ve Ankara için 444 50 84 nolu hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Randevu

S.S.S. Video

S.S.S

Bekaret ve Kızlık Zarı Nedir

Kızlık zarı Cerrahisi-Hymenoplasty (Female genital cosmetic surgery)

Hymen (Kızlık zarı) bir kadının bekaret onurunu gösterir, burada toplumlarda uygulanan Hymenoplasty, etik konularda çok sayıda yükselterek tartışmalı bir ameliyattır. Özellikle Ülkemizde ve  İran gibi cinsel muhafazakar kültürleri içinde geçerliliğini sürdürmektedir.Kızlık zarı tamiri işlemi yani  Hymenoplasty gerçekleştirmek hekimlerin görüşlerini ortaya çıkarılması görüşmeler cerrahi, etik görüşlerini belirlemek için Hymenoplasty gerçekleştirmek ihtiyatlı bunu isteyen kadınların refahını korumak için ahlaki bir yükümlülük dışında yordamı gerçekleştirmek için devam ediyor.

Bekaret Zarı Tamiri -Kızlık Zarı Tamiri  (Bozulmuş Kızlık Zarının Yeniden Tamiri):

Himen tamiri yani kızlık zarının tamir işlemi  geçmiş yıllarda özellikle Orta Doğu ve Latin Amerika ülkelerinde dünyanın diğer bölgelerine göre daha sık uygulanan bir işlemken günümüzde ABD, Uzak Doğu ve ülkemizde de bu operasyona yönelik istekler oldukça fazlalaşmaya başlamıştır. Dinsel, sosyal, kültür ve etnik nedenlerle bazı kadınlar için evlilik öncesi dönemde bekaret önemli olup, kızlık zarının herhangi bir nedenle zedelenmiş olması (yırtılması) himen tamiri, kızlık zarı tamiri , kızlık zarı tamiri  denilen işlem ile geri döndürülebilir.

Himen  – Kızlık zarı tamiri tıbbın oldukça tartışmalı konularındandır.. Bazı hekimler bu işlemi yapmayı tamamen reddederken bazı doktorlar belirli durumlarda bu işlemi yapar. Tıp açısından tartışmalı olan noktası aslında bu işlemin bir tür “gelecekteki kocayı” kandırma işlemi olmasıdır. Diğer yandan kızlık zarının bozulması her zaman cinsel ilişki ile olmamaktadır.

Olaya bu ikinci yönden yaklaşıldığı zaman himen-bekaret-bekaret zarı-kızlık zarı tamiri bir kandırmaca olmayıp bir genç kızın haksız suçlamalardan korunması için yapılan bir işlemdir.Bu nedenle bizde kliniğimize bu konuda başvuran geç kızlara bekaret kontrolü ve kızlık zarı tamiri konusunda içinde bulundukları durumdan kurtulmaları,zorlukların giderilmesi yönünde yardımcı olmayı tercih ediyoruz.

Bayanda Himen-Bekaret-Kızlık zarı nedir?

Himen  vajina alt 1/3 kısmında bulunan doğumsal bir zardır. Bu zar her kadında değişik şekil ve büyüklüklerde olabileceği gibi bazı kadınlarda doğuştan kızlık- kızlık zarı-bekaret zarı bulunmaz. Himen tam bir zar halinde olmayıp üzerinde bir veya daha fazla açıklık vardır ve bu açıklıklar adet kanamasının ve  sıvıların dışarı atılmasını sağlar. Nadiren de olsa bazı kadınlarda himen üzerinde bir açıklık yoktur .Kızlık zarı estetiği,kızlık zarının estetik tamiri yırtıldıktan veya bozulduktan sonra mümkündür.