Bekaret ve Kızlık Zarı Nedir?

Bekaret ve Kızlık Zarı, Kızlık Zarı Tamiri, Kızlık Zarı Diktirme, Bekaret Kontrolü, kızlığın yırtılması patlaması ve dikilmesi, Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

Online Randevu

Kliniğimizden Randevu Alabilir veya Doktolarımıza Soru Sorabilirsiniz.

MERKEZLERİMİZ

Ege Jinekoloji Ankara, İstanbul ve İzmir’ deki merkezlerinde alanında uzman doktorlarımız aracılığıyla sizlere hizmet vermektedir. Adres ve iletişim bilgilerimize buradan ulaşabilir siniz.

Daha Fazla Oku

Açılış Saatleri

Sitemizde genital estetik, kadın hastalıkları, jinekoloji, cinsel sağlık vb. cevaplar bulabilirsiniz. Kliniğimize gelmek isterseniz ;

  • P.tesi - Cuma
    9.00 - 18:30
  • Cumartesi
    9.00 - 18:30
  • Pazar
    --.-- - --.--

7/24 İLETİŞİM

İzmir Bölgesi için Tel :0232 422 48 00 veya Gsm: 0530 388 38 63 hatlarımızdan İstanbul ve Ankara için 444 50 84 nolu hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Randevu

S.S.S. Video

S.S.S

Bekaret ve Kızlık Zarı Nedir?

Bekaret ve Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarının ( bekaret zarının) Hymen ülkemizde ve dünyanın belli bölgelerine halen sosyal ve kültürel önemini korumaktadır. Kızlık zarının henüz bozulmamış olması toplumsal olarak kadının bekaretinin, yani bir erkekle birlikte olmadığının sembolü ve yine toplumsal olarak ilk ilişkide kanama olmaması kadının daha önceden bir erkekle cinsel ilişkide bulunmuş olduğunun kanıtı olarak görülmekte ve birçok masum genç kız bu yüzden tüm yaşamlarını etkileyecek olaylarla karşılaşabilmektedir. Bu durum yalnız bizde değil, birçok doğu ve batı kültürde geçerlidir.

Kızlık zarı -Hymen-Himen ve bekaret konusunda yanlış ve eksik bilinenler çok fazladır.

Biz Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları ( Gynekologlar) ne yazık ki genç kadınların “kızlık zarı muayenesi” bekaret kontrolü için kliniğe getirilmelerine ve böylece bazen küçük düşürülmeye varacak kadar aşağılanmalarına tanık olmaktayız.

Bu yazı kızlık zarı-Bekaret-Bekaret zarı yani hymen hakkındaki bazı yanlış bilinenleri düzeltmek veya bilinmeyenleri açıklığa kavuşturmak ve bilinmesi gerekeni bilgilendirilmek amacıyla hazırlanmıştır.

HYMEN-Himen tamiri yani kızlık zarının tamir işlemi   geçmiş yıllarda özellikle Orta Doğu ve Latin Amerika ülkelerinde dünyanın diğer bölgelerine göre daha sık uygulanan bir işlemken günümüzde ABD, Uzak Doğu ve ülkemizde de bu operasyona yönelik istekler oldukça fazlalaşmaya başlamıştır. Dinsel, sosyal, kültür ve etnik nedenlerle bazı kadınlar için evlilik öncesi dönemde bekaret önemli olup, kızlık zarının herhangi bir nedenle zedelenmiş olması (yırtılması) himen tamiri, kızlık zarı tamiri , kızlık zarı tamiri  denilen işlem ile geri döndürülebilir.

Himen  – Kızlık zarı tamiri tıbbın oldukça tartışmalı konularındandır… Bazı hekimler bu işlemi yapmayı tamamen reddederken bazı doktorlar belirli durumlarda bu işlemi yapar. Tıp açısından tartışmalı olan noktası aslında bu işlemin bir tür “gelecekteki kocayı” kandırma işlemi olmasıdır. Diğer yandan kızlık zarının bozulması her zaman cinsel ilişki ile olmamaktadır.

Olaya bu ikinci yönden yaklaşıldığı zaman himen-bekaret-bekaret zarı-kızlık zarı tamiri bir kandırmaca olmayıp bir genç kızın haksız suçlamalardan korunması için yapılan bir işlemdir. Bu nedenle bizde kliniğimize bu konuda başvuran geç kızlara bekaret kontrolü ve kızlık zarı tamiri konusunda içinde bulundukları durumdan kurtulmaları, zorlukların giderilmesi yönünde yardımcı olmayı tercih ediyoruz.

Daha fazla bilği için Kliniğimizi arayabilirsiniz.