Genital Estetik İzmir | Genital Estetik Ameliyatı

Genital estetik izmir, kızlık zarı dikimi izmir alsancak, kızlık zarı diktirme izmir, vajina daraltma izmir, genital dudak estetiği konularında detaylı bilgi

Online Randevu

Kliniğimizden Randevu Alabilir veya Doktolarımıza Soru Sorabilirsiniz.

MERKEZLERİMİZ

Ege Jinekoloji Ankara, İstanbul ve İzmir’ deki merkezlerinde alanında uzman doktorlarımız aracılığıyla sizlere hizmet vermektedir. Adres ve iletişim bilgilerimize buradan ulaşabilir siniz.

Daha Fazla Oku

Açılış Saatleri

Sitemizde genital estetik, kadın hastalıkları, jinekoloji, cinsel sağlık vb. cevaplar bulabilirsiniz. Kliniğimize gelmek isterseniz ;

  • P.tesi - Cuma
    9.00 - 18:30
  • Cumartesi
    9.00 - 18:30
  • Pazar
    --.-- - --.--

7/24 İLETİŞİM

İzmir Bölgesi için Tel :0232 422 48 00 veya Gsm: 0530 388 38 63 hatlarımızdan İstanbul ve Ankara için 444 50 84 nolu hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Randevu

S.S.S. Video

S.S.S

Genital Estetik İzmir

Genital Dudak Estetiği

Labioplasti ameliyatı, genital bölge iç dudakların büyüklüğü, sarkık görüntüsü ya da kalınlığının giderilmesi için kullanılan bir işlemdir. Dış genital dudakların arasından sarkık görüntü kimi hastalarda seksüel açıdan kişinin öz güveninde azalmaya neden olurken bazı kadınlarda ise cinsel ilişki sırasında rahatsızlıklara sebep olmaktadır.

Genital iç dudakların büyüklüğü kimilerinde özellikle ergenlikle belirginleşen yapısal bir sorunken, doğum ya da yaşlanmaya bağlı olarak ta bu şikayetler oluşabilmektedir. Ameliyat ergenlik sonrası herhangi bir yaşta uygulanabilir, süt yaş sınırı yoktur.

Ameliyat günü birlik yatışı gerektiren, göreceli olarak diğer estetik müdahalelere göre daha basit bir ameliyattır. Hastanın isteğine bağlı lokal anestezi yada sedasyon (yarı baygın) altında uygulanabilir. Müdahale sırasında eriyen dikişler kullanılır, sonradan dikiş alınmasına gerek yoktur. Ameliyat sonrası aynı gün içinde hasta taburcu edilir.

Kıvrımların büyüklüğüne bağlı olarak cerrahi işlem farklılık gösterebilmekle birlikte iyileşme 10-15 gün içinde tamamlanır. Kesi şekli genital dudakların büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Sıklıkla dikey kesiler kullanılır. Diğer bir seçenek ise yatay olarak uygulanan kesilerdir. Ameliyat sonrası ilk birkaç gün morluk ve şişliklerin görülmesi normal bir süreçtir. Ortalama 5 hafta sonra cinsel aktiviteye başlanabilir. Müdahale sırasında kesinlikle kızlık zarına dokunulmaz ve bu bölgede herhangi bir soruna neden olmaz.

İsteğe göre eş zamanlı olarak vajina daraltma, pubik liposuction yada genital dış dudak sarkıklıklarına da müdahale edilebilir.

Dış genital dudakların sarkıklığı yada büyüklüğü durumunda da iç yüzeyden yapılacak müdahalelerle küçültme uygulanabilir. Yine gerekli durumlarda yağ enjeksiyonu uygulanabilecek diğer seçenekler arasındadır. İyileşme süresi ortalama 4-6 haftadır.

Vajina Daraltma

Doğum sonrası vajinal kasların gevşemesi ya da yırtılmalara bağlı olarak vajinal girişin genişlemesi durumudur. Bu genişleme nedeniyle kadınlar, partnerleriyle cinsel ilişki sırasında problem yaşayabilmektedir. Vajinoplasti ameliyatında gevşeyen vajinal kasların sıkılaştırılması ve genişleyen vajinal girişin daraltılması amaçlanır.

Ameliyat sıklıkla genel anestezi altında uygulanır ve hasta aynı gün taburcu edilir. Yara yerinin iyileşmesi ve dokuların sağlamlığını kazanması için ameliyat sonrası ortalama 6 hafta cinsel ilişki yaşanmamalıdır.

Vajinoplasti ameliyatı sırasında eş zamanlı olarak labioplasti de uygulanabilir.

Kızlık Zarı Tamiri izmir

Hymen, kadınlarda bekaretin sembolüdür. Birçok farklı nedene bağlı olarak hymen yırtılabilir. Bunların en başında cinsel ilişki gelmektedir. Sanılanın aksine hymen dokusu onarılabilecek bir yapıdır ve onarım sonrası doğala yakın bir görünüm kazanır. Bunun dışında hymen doksu yetersizse vajina dokusu kullanılarak müdahale uygulanabilir.

Hymen onarımı evlenmeyi düşünenlerde ortalama 4 hafta önce uygulanmalıdır. Yara yerinin iyileşmesi ve hymenin doğal görünüme ulaşması için bu süreç gereklidir. Ancak acil durumlarda kanamanın sağlanması için geçici prosedürler uygulanabilir.

Müdahale ortalama 30 dakika sürer, ameliyat sonrası ağrılı değildir. İşlem sırasında eriyebilen dikişler kullanılır ve sonrasında dikiş alınmasına gerek yoktur. Hymenoplasti sonrası iyileşmenin tam sağlanması için 4-6 hafta arası ilişkiye girmemek gerekir. İyileşme tamamlandıktan sonra hymen eski yapısına benzer olarak iyileşir.

Tavsiye edilen kalıcı müdahale uygulanmasıdır. Ancak gerekli durumlarda geçici işlem de yapılabilir. Geçici müdahalelerde erken dönemde dikişler fark edilebilir.