İzmir Kızlık Zarı Dikimi, İzmir de Kızlık Zarı Dikimi

kızlık zarı, izmir kızlık, kızlık zarı izmir, izmir kızlık zarı dikimi, izmir de kızlık zarı dikimi merkezlerden Ege Jinekoloji Danışma Hattından Bilgi Alın.

Online Randevu

Kliniğimizden Randevu Alabilir veya Doktolarımıza Soru Sorabilirsiniz.

MERKEZLERİMİZ

Ege Jinekoloji Ankara, İstanbul ve İzmir’ deki merkezlerinde alanında uzman doktorlarımız aracılığıyla sizlere hizmet vermektedir. Adres ve iletişim bilgilerimize buradan ulaşabilir siniz.

Daha Fazla Oku

Açılış Saatleri

Sitemizde genital estetik, kadın hastalıkları, jinekoloji, cinsel sağlık vb. cevaplar bulabilirsiniz. Kliniğimize gelmek isterseniz ;

  • P.tesi - Cuma
    9.00 - 18:30
  • Cumartesi
    9.00 - 18:30
  • Pazar
    --.-- - --.--

7/24 İLETİŞİM

İzmir Bölgesi için Tel :0232 422 48 00 veya Gsm: 0530 388 38 63 hatlarımızdan İstanbul ve Ankara için 444 50 84 nolu hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Randevu

S.S.S. Video

S.S.S

İzmir kızlık zarı dikimi

İzmir kızlık zarı dikimi – izmir hymenoplast yapılan klinik çalışmaları

İzmir Kızlık Zarı –hymen dikimi ve tamiri HYmenoplasty hakkında:

Günümüz şartlarında eğer hala bir müdahaleye gereksinim duyuluyorsa bu artık sosyal bir olaydır ve bu işlem yapılmalı mı yapılmamalı mı diye bir sorgulamaya gereksinim duyulmamalıdır. Kızlık zarının tamirinden bahsediyorum. Bu konuda insanlar 2’ ye bölünmüş durumdalar, bazı doktor da. Ama işin farklı boyutları var tabiî ki. Türkiye‘de doğuda da batıda da önemini koruyan bekâret kavramı günümüzde bu müdahalelerin yapılmasına sebeptir. Bu olayın sosyokültürel ve ekonomik durumla, hayat standardıyla, bilinçlilik seviyesiyle ilişkisi olmadığı gibi aynı kişilerin zaman içerisinde de farklı düşünebildikleri aşikârdır.

Resmi olarak biriyle evlenmeden ya da birini eş seçmeden cinsel ilişki yaşanması eğer eşler arasında problem yaratıyorsa bir çıkar yolu bulmaya çalışılıyor. Özellikle bayan için kendini güvene almak açısından bu işlem gerçekleştiriliyor. Ya da ilişki önceden yaşanmış bitmiş fakat farklı biriyle evlenme arifesinde olan bir bayanın evleneceği erkeğin ya da ailesinin bunu bilmemesi gerektiği şartlarda bu işlem gerçekleştirilebiliyor.Hasta veya genç bayanın ailesinden toplumsal baskı veya töre nedenlerine bağlı olarak bu kızlık zarı operasyonu için acil olarak kızlık zarı operasyonu için bi arayışa girmektedir.

(izmir kızlık zarı).Her Ne sebeple olursa olsun eğer böyle bir talep geliyorsa doktor ‘’ben bu müdahaleyi yapmıyorum’’ diye hastasını reddede bilir veya hastanın geçerli nedenleri doktorluk mesleğinin etik egerlerine zarar vermiyecekse ,hastanın ve ailesinin bulunmuş olduğu durumu değerlendirip fayda zarar ilişkisini gözeterek yardımcı olabilmektedir.izmir de kızlık zarı muayanesi ve kontrolü için özel assos kadın hastalıkları ve doğum dalmer kezinden randevu veya bilği alınabilinir: 02324632363

Evet bu müdahaleyi olmak isteyen çiftler ya da kızlar gazetelerden, dergilerden ve internetten araştırmış, olaya hakim olarak gelmekteler. Olayın ne kadar süreceği, riskleri, nasıl yapıldığı ya da çeşitleri bilinmektedir. Fakat başvurduğu her doktora da bunları tekrar tekrar sorup ilişkide kanama yüzdesinin kaç olduğu sorusunun cevabını bilmek istemektedirler. Bu da çok doğaldır.

Kız düğününe az kalmış ve bunu nasıl halledebileceğini kara kara düşünürken kız arkadaşlarıyla bunu paylaştığında ya da kendi araştırdığında 1. müdahaleyle karşı karşıya gelmektedir. Bunun ismi düğün tamiridir. Bu zamana kadar beklemiştir ya evlenmekten nasıl vazgeçebilirim diye kaçış yolu bulamamıştır ya da sadece bu işlemi bilmektedir kalıcı olan uzun süre önceden de yapılabilen operasyonu bilmemektedir. Düğün tamiri ilişkiye girmeden 3- 6 gün önce yapılabilir. 10- 15 dakika sürer ve sadece o bölge uyuşturularak yapılır. Kızlar zaman yaklaştıkça daha endişeli olur ve bu kısa süreye bunu sıkıştırmak istemedikleri için düğün tamirini pek tercih etmezler. Aslında bu da doğru ellerde yapıldığında çok başarılı bir operasyon olarak sorunsuz karşımıza çıkmaktadır. Bu operasyonda doktor o zamana kadar dayanabilecek iplik seçer ve ilişkide kanamayı sağlayacak bir girişim uygular. Sonrasında yapılması ya da yapılmaması gerekenler doktor tarafından anlatılmaktadır. Eğer başarılı bir işlem gerçekleşmişse sonrasında istenmeyen bir durumla karşılaşılması yok denecek kadar az bir ihtimaldir.

  1. işlem ise kalıcı tamirdir, çift kat mikro filep yöntemi zaman açısından problemi olmayan kızların tercih ettiği operasyondur. Bu düğün tamirinden daha uzun süren bir işlemdir. 15- 25 dakika sürebilir. Genellikle anestezi altında tercih edilir. İyileşme süresi biraz uzun sürdüğü için düğün öncesi kadar kısa süresi olanlarda tercih edilmez. En az 1- 1,5 aylık bir süreç geçmelidir. Bir sonraki adetinden sonra kontrole çağrılıp operasyon değerlendirilir. Bu işlem yaptıranların operasyon sonrası kafası rahat olur. Eğer işlem başarılı geçmişse sonrasında bir problemle karşılaşma ihtimali düşüktür. İşlemin başarısı doktorun tekniğine, tecrübesine bağlı olduğu kadar temel olan dokular ve yapılan müdahaleye vücudun tepkisidir. Bir diğer önemli olan faktörde sonrasında olabilecek problemlerden sakınmaktır. O bölgenin kuruluğu çok önemlidir. İltihaplanmaması için doktorun önerilerine uymak gerekir. Genellikle bu operasyonun yapılması adet bitiminden hemen sonra tercih edilir ki diğer adet tarihine kadar iyileşsin ve tamir yapılan bölgenin bu döneminde olabilecek iltihap riski en az olsun.

3.Yöntem: Genital Estetik operasyonlarında kullanılan Lazer le Estetik düzeltmelerde kızlık zarı dikiminde kullanılan yöntemler arasında olup.Lazerle vajina daratma  ve sıkılaştırma da yapılabilmektedir.

Operasyonların maddi boyutu da geniş bir yelpazededir. 2 operasyon birbirinden farklı olduğu için ödenecek tutarlar da birbirinden farklıdır.Önemli olan fiyat olmamaktadır,önemli olan gerçekten hasta ve hasta yakınının bu kızlık zarı yani kızlık zarı dikimi hymenoplasty operasyonuna ihtiyacı olup olmadığının farkına varılarak .Hastaya yardımcı olmaktır. izmir kızlık zarı

Hangi tür operasyon yapılırsa yapılsın amaç doktor için problemsiz bir müdahale gerçekleştirmek, yaptıran için ise ilişki sonrasında yüzünün gülmesidir. Yapılması gereken başta bu konuda her açıdan güvenilebilecek bir doktor seçmek ve yapılması ve yapılmaması gerekenlere harfiyen uymaktır.