Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı nın yeniden dikimi tamiri mümkün. Kızlık zarı dikimi fiyatları izmir kızlık zarı, kizlik tamiri, hymenoplasty, hymen, hiymen, Kızlık Zarı Tedavi ve Dikimi Ege Jinekoloji

S.S.S. Video

İzmir Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

Kizlik-Zari-Dikimi-izmir.jpg

Kızlık Zarı

Lazerli veya Alma Femilift lazer yardımıyla vajina Daratma işlemi yanı sıra vajinal dokuların gençleştirilmesi aynı zaman'da vajina kızlık zarı dokusunun radyofrekanslarıyla veya yani lazer teknolojisi ile gençleştirilmesi kan akımının artırılması sağlanmakta. Genital estetik cerrahide kullanılmakta olan Femilift vajina reguvenarasyon yanı vajina kızlık zarı dikimi işlemi sırasında dokuların kanlanması ve yeniden beslenmesi sağlanmakta cerrahi bir işlem olmadığı için hiçbir iz kalmamaktadır . Kızlık zarı dikimi yani Hymene -hiymene yapılan cerrahi işlem kalıcı veya geçici kızlık zarı dikimi olarak ikiye ayrılmaktadır.

Kalıcı olarak bilinen kızlık zarı dikiminde hymen - kızlık zarı dokusu bozulan kısım yani ilişki ile veya travmaya bağlı bozulan kızlık zarı kısmı yine kendi parçalanmış kızlık zarı dokularıyla onarılır.

Örnek vermek gerekirse;Kopan bir parmağın veya kopmuş bir kolun tekrar yerine dikilmesi gibi dokuların onarılması işlemidir. Vajina dokularındaki parçalanmış kızlık zarlar tekrar kanlanması sağlandığı ve dokularım bütünlüğü sağlandığı için bir sonraki ilişkide veya cinsel birliktelikte bu sağlam ve kanlanması sağlanmış kızlık zarı dokusundan tekrar kan gelmektedir. Burda amaç bozulmuş kızlık zarının tekrar doğal orjinal ilk günkü yani bozulmadan önceki haline getirmek ve kanlanmasını sağlamaktır.

Hastanı yani kişinin veya hasta ailesinin sosyal veya psikolojik nedenlerden dolayı kızlık zarı dikimi yani Hymenoplasty -hiymen düzetmek için kendince sebebleri , nedenleri olabilir . Bunun sosyal ve etik boyutu hasta ve hasta yakınlarının özel sorunları olduğu için hiç bir şekilde sorgulamamak ve hastayı yargılamamak gerekmektedir. Bilinmelidirki hastanın kızlık zarı dikimi için mutlaka kendince geçerli bir nedeni vardır. Hasta ve hasta bilgilerinin gizliliği ve mahrumiyeti her zaman gizli ve özel kalmalıdır.kızlık zarı ve bakirelik günümüzde malesef Sosyal bir sorun olduğu için kızlık zarı dikimini yapılabilmektedir.

Kızlık Zarı (himen-hymen) Nedir?

Kızlık zarı veya (hymen) sosyal yaşantı da önemli bir yer taşıyan hymen yunan tarihinde evlilik tanrısına verilen addır. Kızlık zarı ayrı bir organ değildir. Vajinanın girişinde yaklaşık 1-3 cm içerisin de bulunur. Bu deliğin yapısı ve şekli kızlık zarının tiplerinin belirlenmesinde kullanılır. Kızlık zarı yani (hymen) yapısı, elastikiyeti, yeri ve kalınlığı her kadında farklılık göstermektedir.

kizlik zari çeşitleri
Kızlık zarı şekli ve yapısına göre ilk ilişki de oluşan kanamanın miktarı olup veya olmaması değişkenlik gösterir. Günümüz de kızlık zarının fizyolojik bir görevinden çok sosyolojik bir fonksiyonu vardır.

Kızlık Zarı İlk İlişki de Mutlaka Kanar mı ? Kanamazsa Ne Anlama Gelir? Kızlık zarı yani (hymen) ilk ilişki sırasın da kanamaya bilir. Kızlık zarı kısmen esnek olmasına karşın ilk ilişki de kolaylıkla yırtılan ve kanayan damarlar dan zengin bir anatomik yapıdır. Fakat kızlık zarı (hymen) kendine özgün yapısı bazı kadınlar da penis girişine izin verir ve bir den çok ilişki de bulunsa da yırtık meydana gelmez. Bu tür zarlara “duhule” (geçişe) müsait zar denir. Halk arasın da esnek zar , gevşek , geniş zar kızlık olarak ta bilinir. İlk gece de kızlık zarı kanaması olabilir yada olmayabilir.Bu durum kızlık zarları türleri ile yakından ilişkilidir.

Bazı kenarlı , fazla damarlı (kalın) kızlık zarları normalden fazla kanayabilir. Hatta bazen bu gibi durumlarda bir takım cerrahi müdahaleler gerekebilir.Ancak bu tür olumsuzluklar çok nadir görünmektedir. Özetlemek gerekirse ilk gece kızlık zarı kanamaları zarın türü ve kişinin kendisini kasması-gevşetebilmesi durumu ile yakından ilgilidir.

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Hymen Muayene Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı muaynesini kişi kendince yapamaz.Bunun için uzman jinekolog yardımı alınır. Jinekolog tarafından yapılan bu muayeneler son derece kısa ve ağrısız bir işlemdir. Gazlı bez yardımıyla büyük dudaklar yanlara çekilerek kızlık zarı gözlemlenir ve böylelikle kızlık zarının bozulup bozulmadığı anlaşılır.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır ?

Kızlık zarı dikimi yani (hymenoplasty) ilk ilişkiyi taklit edicek şekilde yapılan küçük cerrahi bir operasyondur. (Hymenoplasty) operasyonu yapılarak ilk gece de kanama olması sağlanabilir.Kızlık zarı dikilmesi işlemi yani (hymenoplasty) ağrılı bir ,işlem değildir.Ortalama olarak 10-40 dakika arasında süren lokal yada genel anestezi altında yapılan küçük cerrahi bir müdahaledir.
Kızlık zarı dikimi sağlık sorunlarından dolayı değil sosyolojik nedenlere bağlı olarak günümüzde yapılabilmektedir.

Hymenoplasty yani kızlık zarı yeniden dikimi tamiri mümkün müdür yoksa

tamamen hurafemidir?

Bunun cevabı uygun hasta ,yırtılmış himen yani kızlık zarının anatomik yapısı ve uygun cerrahi operasyon ve daha sonrasında hastanın uyması gereken hijyen kurallarına ,fiziksel haraketlere uyması durumunda EVETTİR. Hasta uyması gereken tıbbi ve fiziksel kurallara uymazsa doktor ağzıyla kuşta tutsa operasyon başarı düşer.Bu nedenle hymenoplasy yani kızlık zarı tamiri,kızlık zarı dikimi toplumsal bir olay olduğu ve ilk gece kanamasının mutlaka gelmesi gerektiğine inanılan toplumlarda ve bizim toplumumuzda bunun bir riske atılmaması gerekmektedir.Tamamen sosyal bir değer yargısı olup yapılması veya yapılmaması kişisel isteğe bağlıdır.Kızlık zarı kanaması gelmezse sonuçları ne olur sorusunun cevabı önemlidir.Bu sorunun cevabı mutlaka gelmesi gerekir gelmemesi durumunda ölürüm, biterim,ailem mahvolur, rezil olurum vs. İse Basit bir kızlık zarı operasyonuyla bu düzeltilir.Ama sorunun cevabı hiç bir şey olmaz ise buna gerek yoktur.İşte kızlık zarı tamiri yani hymenoplasty operasyonu son derece basit ve hayat kurtarıcı bir mikro cerrahi operasyondur.
Bayan ilk ilişkiye girdikten sonra erkek toplumsakl deger yargılardan dolayı Namus göstergesi olarak kadına ilkkez kendi sahip olduğunun göstergesi olarak kızlık zarı kanaması gelmesi beklenmektedir.İlk ilişkiden sonra kızlık zarından veya vajinadan kan gelmediği durumda kadının veya bayanın yüzüne vurulmakta ve toplumun kendisine verdiği bir hakla neden diye sorma hakkını kendisinde bulduğunu sanarak kadını,bayanı aşagılamaktadır.Kızlık zarın neden kanamadı?. İşte olay orda bitmiştir,toplumumda bu sorun maalesef hala devam etmektedir.Sosyal ve eğitim durumumuz yükseldikçe bu tabulardan ve bağnaz alışkanlıklardan kurtulmamız gerekirken maalesef aynen geri kafalılık devam etmektedir.Evlendiğiniz zaman veya ilk ilişki sırasında bu soruyla karşılaşmamak içi kızlık zarı tamiri veya kızlık zarı dikimi için bir yol aramaktadırlar. İlk ilişki sırasında kanama gelmesi için hymen tamiri veya hymenoplasty işlemi uygun koşullarda yapılabilirse sonuç toplumsal olarak mükkem sayılır.Ancak bu operasyon gerçekten yapılması gerekirse yapılması uygundur.Yani fantezi amaçlı kızlık zarı tamiri yapılmamalı gerçekten ailevi veya toplum baskısı yüzünden bekaret tamiri yapılması gerekiyorsa ve kızlık zarı kanaması gelmediği zaman çok zor duruma düşecekseniz yapılabilir.Bunun için hiçbir belgeye ihtiyaç yoktur yalnızca içinde bulunduğunuz sosyal veya psikolojik durumu kısaca anlatmanız yeterlidir.Bekaret tamiri yani kızlık zarı dikimi, Kızlık zarını tamir etmek mümkündür. Kızlık zarı dikme işlemine hymenoplasti (himenoplasti) adı verilir. Günümüzde toplumsal baskılar nedeniyle kızlık zarı halen psikolojik önemini korumakta bu nedenden dolayı bir çok genç kız çözüm için kadın doğum uzmanına başvurmakta ve böylece daha önce yaşadığı olayın izlerini ortadan kaldırıp rahatlamaktadır. Kızlık zarı tamirini bu konuda deneyim sahibi kadın doğum uzmanları yapmaktadır.

Himen yani Kızlık Zarı Estetik Tamiri veya Kızlık Zarı Dikimi :
Bu operasyon kopan bir dokunun yeniden birleştirilmesidir tıpkı kopan bir parmak tekrar yerine dikilmesi gibi. Dokuların tutması için ayrılan damarların birleştirilmesi gerekir. Kaynak doku birleştirme yöntemi kızlık zarı onarımı kızlık zarı dikiminde en kalıcı-uzun süreli dayanabilen tek kızlık zarı onarımı, kızlık zarı dikimin de güvenilir yöntemdir.mkızlık zarı file doku birleştirme yönteminde kızlık zarı dikimi vajina girişinden kaldırılan iki damarlı canlı dokular ayrılmış,yırtılmış veya parçalanmış kızlık zarı kalıntıları file yani doku parçası ile kızlık zarı yeniden bir araya getirilmekte,kaynaştırılarak eski bozulmadan önceki sağlam kızlık zarı haline getirilmektedir.Kızlık zarı Himen dikimi ameliyatı himen bilinen kızlık zarı dikimi operasyonu özel bir operasyon olup ancak başarılı olması için kızlık zarı dikiminde ve kızlık zarı tamirinde klinik tecrübe ve çok fazla deneyim gerektirir .Ancak o zaman kızlık zarı dikimi-kızlık zarı tamiri yani himen tamiri işleminde mükemmel sonuç ve kesin kanama olabilir.cinsel estetik cerrahi kliniğimizde bu operasyonla çok fazla karşılaştığımız için ve toplumsal bir sosyal sorun olduğu için kızlık zarı tamiri veya kızlık zarı dikiminde kızlık zari tamirinde son derece hassas bir şekilde bozulmuş kızlık zarı parçalarını özen ve hassasiyetle file kaldırma tekniğiyle bozulmuş kızlık zarını tekrardan bir araya getiriyoruz.Bu sayede cinsel ilişkiyle veya travmaya bağlı bozulmuş kızlık zarı-himen veya kızlık zarı dikimi,kızlık zarı tamiri denilen uzun süreli ve kalıcı tamiri yapılmaktadır.Kalıcı kızlık zarı tamirinde file yöntemi-kızlık zarının dikilmesi için kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir. Ayrıca daha önceki ilişki sayısı ve süresinin de önemi yoktur. Kızlık zarı dikimi sırasında bozulan kızlık zarı parçaları damarlı dokulardan oluşturulduğu için neredeyse orijinal kızlık zarına göre kanama olasılığı daha yüksektir.Sosyal nedenlere bağlı kızlık zarı yeniden tamiri onarılması gerekiyorsa bunu yapmak gerekir. Tamamen hasta bilğileri ve özel durumu gizli tutulmalıdır. Kızlık zarı tamiri – veya – kızlık zarı dikimi himen tamiri genel veya bölgesel- anestezi altında ağrısız ve küçük bir operasyondur. Kızlık zarı dikimi için ideal zaman adet veya regl kanamasının olmadığı- bir dönem olabilir. Kızlık zarı dikimi himen tamiri operasyonu ile birlikte aynı zamanda vajina daraltma gibi cinsel estetik operasyon olan cinsel dudak ya da vajina dudak düzeltme cinsel küçük dudakların estetik ameliyatı da birlikte yapılabilir. Kızlık zarı dikimi veya kızlık zarının tamiri himen tamiri sonrasında(file tekniği) sonrası 30 dakika. İçin de normal hayatınıza dönebilirsiniz. Kliniğimize yürüyerek gelen hastalar aynı şekilde kliniğimizden kızlık zarı dikimi sonrası yine yürüyerek normal yaşantılarında ki gibi ayrılmakta d ı r. Hatta şehir dışından gelen hastalar aynı şekilde kızlık zarı dikimi-kızlık zarı tamiri sonrasında otobüs-uçak- hatta kendi kullandıkları otoyla yolculuk yapabilmektedir. Kızlık zarı dikimi mikro cerrahi bir operasyon olup dikilen kızlık zarı parçaları kaynaması için yapmaması gereken bazı egzersizler ve temizlik kuralları vardır. Kızlık zarı tamiri sonrasında dikkat edilmesi gereken kurallar. Kızık zarı dikimini takiben bisiklete binmemek gibi. Esnemeler yapmamak gibi. Kızlık zarı tamirini-kızlık zarı dikimini takiben kişiye uygun antibiyotik ve gerekirse ağrı kesici kullanılır. Kızlık zarı dikimi-kızlık zarı tamiri işleminde cinsel bölgeyi kuru ve temiz tutmalısınız. Kızlık zarı dikiminde doku uyumlu eriyen kalıcı olmayan dikişler kullanılır, Kızlık-dikişler erir, iz kalmaz. Dikilen kızlık zarı-himen bir sonraki ilişkiye kadar ister 7 gün sonra ilişki girin ister 12 yıl sonra ilişkiye girin ilk ilişkideki gibi kanama olacaktır. Kızlık zarı amirinde uyulması gereken tıbbı kuralların yanında hastanın uyması gereken kurallara uyulduğu durumda kızlık zarı dikimi-kızlık zarı tamiri himen operasyonu sonraki ilişkiye kadar kalıcıdır.
Kızlık zarı vajinanın hemen girişinde olup oldukça hassas bir yapıya sahiptir.Cinsel ilişki sırasında veya parmak sokmaya bağlı hatta sert travma bağlı yırtılabilir,zarar görebilir.Kızlık zarı yani himen bozulması durumunda hastalarımız bazen toplumsal baskı veya psikolojik bozukluk yaşayabilmekte bu nedenle kızlık zarı tamiri için randevu almaktalar.İki türlü kızlık zarı operasyonu mevcuttur.Bunlardan birincisi evlenmeden 3 gün veya 1 hafta önce yapılan geçici kızlık zarı tamiri ( Geçici Himen tamiri) bu operasyon sırasında kullanılan dikişler ilişki sırasında bazen görülebilmekte olduğu için bu yöntemi mecbur kalınmadıkça kullanılmasını önermiyoruz.’. 2. yöntem kalıcı kızlık zarı tamiri ( Kalıcı kızlık zarı tamiri veya kalıcı kızlık zarı dikimi yani doku kaldırma tekniği ) olarak bilinen evlenmeden yıllar önce bile yapılsa kalıcı olan yüz güldüren bir yöntemdir.Kalıcı kızlık zarı operasyonu yapılan hastalar operasyondan sonra isterse 1 hafta sonra isterse yıllar sonra bile ilişkiye girse hiç bir sorun yaşamadan olumlu sonuç almaktadır.Operasyon süresi ortalama 12 ile 30 da ki kak arasında sürmekte lokal veya genel anestezi uygulanabilmektedir.Kızlık zarı tamiri-kızlıkarı dikimi Operasyon sonrası hasta günlük yaşantılarına devam edebilmekte ancak yapmaması gereken bazı sporları kısa bir süre ara vermeler gerekmektedir.Kızlık zarı tamiri-kızlık zarı dikimi yapacağımız hastalar operasyon öncesi mutlaka bizden randevu almaları gerekmekte ve kullanmaları gereken cinsel organ temizleyicileri sormaları ve bunları kullandıktan sonra bize gelmelisiniz.Bu cinsel bölge temizleme malzemeleri çok özel ve çok önemlidir.Bunları kullandıktan sonra operasyonunuz yapılacaktır.Hastaların nerden geleceği ve gidecekleri yer önemli değildir.Çünkü kızlık zarı tamiri veya kızlık zarı dikimi sonrasında günlük yaşantıları aynen devam edebilmektedir. Türkiye n i n birçok ilinden günü birlik hastalarımız gelmekte ve aynı gün operasyon olmakta ve aynı gün çok rahat bir şekilde aynı otobüs veya uçakla yolculuklarını yapabilmekteler. Kızlık zarı tamiri veya kızlık zarı estetiği – kızlık zarı dikimi özel bir işlem olduğu için hasta kimlik bilgiler tamamen özeldir. Kızlık zarı tamiri ve kızlık zarı dikimi –himen onarımı için Daha fazla bilgi –ücretlendirme ve randevu için kliniğimizi arayabilir hatta doktorlarımızla bire bir görüşebilirsiniz. ŞİMDİDEN GEÇMİŞ OLSUN.

Online Randevu

Kliniğimizden Randevu Alabilir veya Doktolarımıza Soru Sorabilirsiniz.