Kadınlarda Tüp Bağlanması | Erkekte Tüp Bağlanması

GenKadınlarda ve erkeklerde tüp bağlanması ameliyatı ve maliyetleri hakkında detaylı bilgi

Online Randevu

Kliniğimizden Randevu Alabilir veya Doktolarımıza Soru Sorabilirsiniz.

MERKEZLERİMİZ

Ege Jinekoloji Ankara, İstanbul ve İzmir’ deki merkezlerinde alanında uzman doktorlarımız aracılığıyla sizlere hizmet vermektedir. Adres ve iletişim bilgilerimize buradan ulaşabilir siniz.

Daha Fazla Oku

Açılış Saatleri

Sitemizde genital estetik, kadın hastalıkları, jinekoloji, cinsel sağlık vb. cevaplar bulabilirsiniz. Kliniğimize gelmek isterseniz ;

  • P.tesi - Cuma
    9.00 - 18:30
  • Cumartesi
    9.00 - 18:30
  • Pazar
    --.-- - --.--

7/24 İLETİŞİM

İzmir Bölgesi için Tel :0232 422 48 00 veya Gsm: 0530 388 38 63 hatlarımızdan İstanbul ve Ankara için 444 50 84 nolu hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Randevu

S.S.S. Video

S.S.S

Tüp Bağlanması Ameliyatı

Tüp Bağlanması

Kadınlarda Tüp Bağlanması

Kadında cerrahi sterilizasyon ,ülkemizde interval dönemde (tercihan menstruasyon hemen sonrası ) laparoskopi ve suprapubik minilaparotomi (kasık bölgesi ortasından 2-3 cm lik kesiyle), postpartum subumbilikal minilaparotomi (vajinal doğum sonrası göbek altından2-3 cm lik kesiyle) ve sezaryende uygulanmaktadır. Kadında kanallar bağlandığında , yumurtalıklara dokunulmayacağı için menstruel kanama düzeninin eskisi gibi devam edeceği, kadının menapoza girmeyeceği vurgulanmalıdır. Binde bir ile binde dört arasında sperm ve yumurtanın tekrar kanaldan atlama riski nedeniyle istenmeyen gebeliklerle nadir de olsa karşılaşılacağı vurgulanmalıdır. Dünyada , başta gelişmiş ülkeler olmak üzere 200 milyon kadının kanallarını bağlattığını bildirmekte yarar vardır. Günümüzde metaanalizler , bir kadında yetmişte bir olan over (yumurtalık) kanseri riskinin kanalları bağlanan kadında% 40 daha az görüldüğünü bildirmektedirler.

Erkekte Tüp Bağlanması

Vazektomide klasik veya non-skalpel (kansız-bıçaksız) yöntemlerle bazı merkezlerde gerçekleştirilir. Non – skalpel vazektomi lokal anesteziyle testis altından cilde orta hatta yapılan küçük bir kesiyle yapılır ve genellikle dikiş atmak gerekmez. Erkeğin sertleşmeve boşalmasında sorun olmaz. Semenin sadece onda birini spermler oluşturduğuna göre ,toplam ejekulatta (meni) da belirgin azalma olmaz. Kanallarda kalan spermlerle istenmeyen gebelik olabileceği için vazektomi sonrası yaklaşık 3 ay veya spermiogramda sperm görülmeyene kadar beklenmelidir. Dünyada 100 milyon civarında erkeğe vazektomi uygulandığı bilinmektedir.