Vajinismus Hamileliğe Engel mi | Vajinismus Hamile Kalabilirmi

izmir vajinismus tedavisi konusunda, bünyesinde izmir vajinismus doktorları barındıran izmirde vajinismus tedavi merkezleri arasındaki kliniğimizi ziyaret edin

Online Randevu

Kliniğimizden Randevu Alabilir veya Doktolarımıza Soru Sorabilirsiniz.

MERKEZLERİMİZ

Ege Jinekoloji Ankara, İstanbul ve İzmir’ deki merkezlerinde alanında uzman doktorlarımız aracılığıyla sizlere hizmet vermektedir. Adres ve iletişim bilgilerimize buradan ulaşabilir siniz.

Daha Fazla Oku

Açılış Saatleri

Sitemizde genital estetik, kadın hastalıkları, jinekoloji, cinsel sağlık vb. cevaplar bulabilirsiniz. Kliniğimize gelmek isterseniz ;

  • P.tesi - Cuma
    9.00 - 18:30
  • Cumartesi
    9.00 - 18:30
  • Pazar
    --.-- - --.--

7/24 İLETİŞİM

İzmir Bölgesi için Tel :0232 422 48 00 veya Gsm: 0530 388 38 63 hatlarımızdan İstanbul ve Ankara için 444 50 84 nolu hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Randevu

S.S.S. Video

S.S.S

izmirde vajinismus tedavi merkezleri

Vajinismus Hamileliğe Engel mi

Vajinismus Sonrası Gebelik

Vajinismus genel olarak tanımladığımız zaman; fiziksel bir engel  olmamasına rağmen (yani anatomik olarak normal) kadının korku, kaygı  ve endişelerinden dolayı cinsel ilişkiye izin vermemesi hatta verememesidir.

Vajinismusun temelinde cinsel eğitimsizlik ve korkular yatmaktadır.

Vajinismusun ve cinsel ilişkiye girememenin oluş nedenleri kişilere göre farklılık gösterir.

Neden ne olursa olsun sonuç  korku ve cinsel birleşme sırasında olmayacak kötü şeyleri olacakmış gibi düşünerek kaygı ve panik atak yaşayarak titreme, kasılma, kendini geri çekme veya eşini itme gibi davranışlarda bulunarak cinsel birleşmeye izin vermemesi ve/veya verememesi durumudur.

Hamilelikte Vajinismus

Vajinismus sorunu yaşayan çiftler bunun neden olduğunu anlamakta güçlük çekebilirler.

Çiftler birbirlerini anlamaya çalışmalı ve vajinismus sorununu birlikte çözmek için araştırma yapmalıdır.

Özellikle erkekler eşlerinin bu korku ve kasılmasını anlayışla karşılamalı, destek ve yardım için birlikte hareket etmelidir.

Sizin veya yakın çevrenizde vajinismus problemi olan çiftler varsa bu sizi ve evliliğinizi yıpratmasına izin vermeden bir vajinismus tedavi kliniğine gitmelisiniz.

Vajinismus sizi esir almadan onu yenmelisiniz. Unutulmamalıdır ki vajinismus çözümü olan bir rahatsızlıktır.

Vajinismuslu hastaların cinsel birleşme olmadan da gebe kalmaları son derece nadir olsa da mümkün. Vajinismuslu eşlerin dış genital bölgesine ejekulasyon sonucu atılan spermler hareket edebilirler. Önce vajinaya, vajina içinden de rahim ve sonrasında tüplere ulaşarak ovulasyonla atılmış bir yumurtayı dölleyerek gebelik oluşumuna neden olabilir. Cinsel birleşme olmadan kızlık zarının hala olduğu, bakire bayanlarda da benzer gebelik tabloları ile karşılaşmaktayız.

Vajinismus Sonrası Hamilelik

Kliniğimize vajinismus tedavisi için başvuran hastalarımızın en büyük arzuları çocuk sahibi olabilmek ve ailelerinin devamlılığını sağlamak. Daha önceden yanlış tedavi merkezlerinde yanlış tedavi uygulamaları nedeniyle vajinismus tedavisinin başarılı olacağına inançları kalmayan hastaların çoğunun direk çocuk sahibi olabilmek için tüp bebek merkezlerine başvurduklarına da tanık oluyoruz. Her ne kadar çiftlerin tüp bebek veya aşılama ile çocuk sahibi olma şansları olsa da, vajinismus ve cinsel problemleri çözüme ulaşamayacaktır.

Cinsel birliktelik yaşayamamış çiftlerin çocuk sahibi olmak için başvurdukları tüp bebek veya aşılama ile gebelik şansları % 30- 40 oranında değişmektedir. Kullanılan hormon ilaçlarının yan etkisi, tedavi için geçen zamanın yorucu ve uzun olması ve yüksek maliyeti bu tedavi sırasında mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Tüp bebek tedavisi ile yorucu, stresli bir tedavi ile sonrasında yaşadıkları başarısızlık cinsellikle birlikte yaşadıkları hayal kırıklığını daha da derinleştirecek ve mutsuzluklarını artıracaktır.

Oysa vajinismusun doğru tedavi merkezlerinde ortalama 3 veya 4 gün içinde yapılabilecek % 100 tedavisi ile hem doğal yollardan gebelik şansınızı hem de kalıcı olarak cinsel probleminizi çözme şansınızı yakalayacaksınız.

Çoğu zaman vajinismusu görmezden gelip zaman içinde bu problemin kendiliğinden geçeceğini düşünen çiftler maalesef sorunlarında çözüme ulaşamaz ve hayal kırıklıkları daha da derinleşir. Başlangıçta vajinismusun ne olduğunu bile bilmeyen çiftler üzerlerinde nazar olduğunu düşünerek büyücü ve cinci hocalara başvurmaktadırlar. Problemi aşamadıkları zaman genital organ yapısında bir sıkıntı olabileceği düşüncesiyle doktorlara başvurabilmektedirler. Çoğu zaman kas gevşetici ilaçlar ve ağrı kesici özelliği olan krem önerileri hastalarımızda rahatlama sağlamadığı gibi tedaviye olan inançlarının daha da azalmasına neden olmaktadır. Bazı hastalarımızda ofis ortamında uyutularak veya belden alt bölgesinin uyuşturularak cinsel birliktelik denemeleri yaptıklarını öğreniyoruz. Yine endikasyonu olmadan kızlık zarı çıkartılması da vajinismus tedavisinde umutsuzluklara neden olmaktadır.

Vajinismus problemininin çözüme ulaşması ile çiftlerin birbirleri ile iletişimi daha da güçlenir ve sosyal ortamlarda kendilerine olan güvenleri artar. Hem özel hayatlarında hem de iş hayatlarında daha mutlu ve huzurlu hissederler.

Vajinismus sorunununda başarıya ulaşmış hastalarımızın hemen hepsi tedavi sonrası hayatlarından bir sanki bir sis perdesinin kalktığını ve bu kadar kolay tedavi olabileceklerini tahmin etmediklerini şaşkınlıkla ifade ederler.

Vajinismuslu hastalar çoğu zaman kendilerinin gerçekten vajinismus olmadığını ve zaman içinde bu problemin kendiliğinden düzeleceğini düşünürler. Birlikteliklerinde belli bir süre geçip hala cinsel ilişkiye giremediklerinin farkına vardıklarında da tedavi için pek çok mazeret öne sürerler ve tedavi olmaktan kaçınırlar. Ancak bu süre içinde çiftlerin ilişkilerinde pek çok geri dönüşü olmayan hasarların geliştiğine tanık olmaktayız.

Vajinismuslu çiftler eğer bir şekilde tedavi kararı alıp, uygulamaya geçtiklerinde ise maalesef yanlış merkezlerde yanlış tedavi yöntemlerinin uygulanması çiftlerde gereksiz para ve zaman kaybına neden olmaktadır.

Zaten tedaviye çok çekinerek gelen çiftlerin tedavi olacaklarına yönelik inançları tükenerek, hayal kırıkları yaşamaktadırlar. Bu nedenlerden dolayı vajinismuslu çiftlerin tedavi alacakları klinikleri çok iyi araştırmalarını öneririz.

Vajinismus Hamile Kalmaya Engel mi

Uygulanan YANLIŞ TEDAVİLER nedeniyle depresif ruh hali, kendilerine güvensizlik daha da derinleşir ve sonraki ilişkilerde kasılmalar daha da fazlalaşır.

Bu tip tedavi yaklaşımlarının hepsinde vajinismusun kalıcı olarak tedavisinin mümkün olmadığı için çiftlerin tedavi sonrasında çoğu zaman başarılı tedavi olacaklarına yönelik inançlarının tamamen yok olduğunu görmekteyiz. Bu tedavilerle geçen süre içinde gereksiz para ve zaman kaybının yanı sıra çiftlerin ilişkilerinin negatif yönde etkilendiği bir gerçek.

Önerilmeyen bu tedavilerle hastaların karamsarlıkları ve endişelerinin daha da yoğunlaştığı ve sorunun çözümü yerine daha da büyüdüğü unutulmamalıdır

Evliliklerinin başında birbirlerini çok seven çiftler, sorunu görmezden geldikçe birlikteliklerinde de geri dönüşü olmayan sorunlarla karşılaşmaya başlarlar.

izmirde vajinismus tedavi merkezleri